Tag : источна конференција

Кошарка Спорт

Мајами не ја искористи првата „меч топка“ против Бостон (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Бостон го совладаа Мајами со резултат 121:108 и намалија во НБА финалната серија од Источната конференција на 3:2. Со тимска игра Селтикси ги...
Кошарка Спорт

НБА: Ова е далеку од готово, Бостон намали против Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Бостон го совладаа Мајами со 117:106 во третиот натпревар и намалија на 2:1 во финалната серија од Источната конференција во НБА лигата. Во...
Кошарка Слајдер Спорт

НБА: Јокиќ со „трипл-дабл“ во неверојатниот пресврт на Денвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер направија огромен успех, откако во седмиот решавачки натпревар ја совладаа екипата (4:3) на ЛА Клиперс со 104:89 и се пласираа во финалето...
Кошарка Спорт

НБА, плеј-оф: Бостон е првиот полуфиналист на Истокот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва го дознавме првиот учесник во полуфиналето на Источната конференција, откако Бостон со убедливи 4:0 го елиминираше составот на Филаделфија. Селтикси во четвртиот натпревар на...
Кошарка Спорт

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер загубија од Лос Анџелес Клиперс со 124:111 во НБА лигата. Во победничките редови доминираа Пол Џорџ со 27 поени и Кавај Ленар...
Кошарка Спорт

Комплетниот распоред за враќање на сезоната во НБА

Слободен печат
НБА лигата со 22 екипи (13 од Западот и девет од Истокот) ќе ја продолжат сезоната во Дизниленд во Орландо. Како што информира, репортерот на...