• источна конференција

ВИДЕО: Милвоки во големото НБА финале против Феникс санс

Доцна синоќа во шестиот натпревар од финалната серија во Источната конференција составот на Милвоки славеше со резултат 118:107 против Атланта за вкупни 4:2. Во победничките редови доминираше Мидлтон со 32 поени (седум асистенции), следен од Холидеј кој имаше 27 поени, по девет скокови и асистенции. На спротивната страна за Хокси прв стрелец беше Редиш со …

ВИДЕО: Милвоки во големото НБА финале против Феникс санс Read More »