Tag : испитувања

Вести Ви Препорачуваме Свет

Оксфордската вакцина е првата која влезе во третата фаза од испитување, дава силен имунолошки одговор со незначителни нуспојави

Слободен печат
Научничката од Британија, докторката Сара Гилберт и нејзиниот тим од Универзитетот Оксфорд, ги оставија зад себе десетината други научни тимови од светот кои се натпреваруваат...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Испитувањата дале охрабрувачки резултати: Французите се блиску до откривање на лек за коронавирусот

Слободен печат
Во исчекување на вакцина, која единствено медицински може да го ослободи светот од опасноста на коронавирусот, француското Министерство за здравство издаде соопштение во кое се...
Вести Ви Препорачуваме Регион

МОНИКА ЈА ПОМИНАЛА НОЌТА ПОКРАЈ МАЈКА СИ: Докторите денеска продолжуваат со анализи и испитувања

Слободен печат
Моника спиеше покрај својата мајка, продолжуваат анализите, а нејзината состојба е стабилна, соопштил утринава дикреторот на Клиничкиот центар во Ниш, доктор Зоран Радановиќ, за состојбата...
Вести Македонија

Јанева задржана на дополнителни испитувања

Слободен печат
Здравствената состојба на поранешната претседателка на СЈО, Катица Јанева се уште е лоша и таа денеска ќе биде задржана во болница за дополнителни испитувања, изјави...