• индијан велс

ВИДЕО: И Зверев елиминиран, невидено фијаско на фаворитите на „Индијан Велс“

Германскиот тенисер Александар Зверев е поразен во четвртфиналето на турнирот „Индијан Велс“ од Американецот Тејлор Фриц со 4:6, 6:3 и 7:6 (3). Со овој неуспех на четвртиот играч на светот продолжува елиминацијата на фаворитите во Калифорнија. Пред Германецот натпреварувањето го завршија уште првиот и вториот носител, Данил Медведев и Стефанос Циципас. Изгледаше дека после првиот …

ВИДЕО: И Зверев елиминиран, невидено фијаско на фаворитите на „Индијан Велс“ Read More »