Tag : Игор Тудор

Спорт Фудбал

Несторовски ќе има нов тренер во Удинезе (ФОТО)

Слободен печат
После солидниот почеток на сезоната се чинеше дека Тудор би можел да биде долготрајно решение за клупата на тимот од Удине. Но, следуваа два убедливи...
Спорт Фудбал

Гатузо го одби Пандев, ќе го тренира Несторовски!?

Слободен печат
Удинезе ги продолжува лошите резултати оваа сезона во најсилното италијанско првенство, во средата на домашен терен загуби убедливо од Рома (0:4). Екипата од Удине после...
Спорт Фудбал

Несторовски со првите голови за Удинезе (ФОТО+ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Денеска калчолигашот триумфираше со убедливи 7:0 над нисколигашот Кјарлинс Музане. За првпат стартер кај хрватскиот тренер Тудор беше и Несторовски кој на најдобар начин ја...
Спорт Фудбал

Несторовски ударна игла во нападот на Удинезе!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Нашиот репрезентативен напаѓач Несторовски се враќа во Серија А и нова шанса да ги покаже своите голгетерски перформанси против најсилните фудбалски клубови во Италија. Веќе...