• грција ковид

Полициски час во Солун, Халикидики и уште девет грчки региони

Солун, Лариса, Халкидики и Килкис од утре преминуваат во црвената зона и се воведува полициски час од еден часот по полноќ до шест часот наутро и забрана за музика во угостителските објекти во текот на целиот ден, а истите рестрикции се продолжуваат во седум грчки региони, пренесува Ројтерс. Поради влошената епидемиолошка состојба, четирите региони од …

Полициски час во Солун, Халикидики и уште девет грчки региони Read More »