Tag : грчки остров

Вести Регион

Околу 500 бегалци и мигранти од грчкиот остров Сими пренесени во Атина

Слободен печат
Со брод на воената морнарица на Грција околу 500 бегалци и мигранти од грчкиот остров Сими доцна синоќа пристигнаа на атинското пристаниште Пиреа, објави грчката...
Вести Регион

Драма на Лезбос: Мигрант со нож уби негов врсник, а двајца повреди

МИА агенција
Со нож, од засега непознати причини, 15-годишен мигрант без придружба од Авганистан, нападна негови врсници во прифатниот центар на грчкиот остров Лезбос, усмрти еден од...
Вести Регион

Голем шумски пожар го зафати грчкиот остров Евија

МИА Агенција
Противпожарната служба на Грција рано утрово делумно го стави под контрола шумскиот пожар што избувна синоќа во местото Каристос во јужниот дел на грчкиот остров...
Забава Магазин

ТАМУ ЖЕНИТЕ СЕ ГЛАВНИ: На овој грчки остров парите и моќта се кај жената

Слободен печат
Овој грчки остров освен што има прекрасна природа и неповторливи плажи, негува и исклучителна почит кон жените. Неговите жители се особено горди со оваа нивна...