Tag : господ

Вести Свет

Пери: Трамп е избран од Господ да ја води Америка

Слободен печат
Претседателот Доналд Трамп „е избран од Господ да ја води Америка”, изјави Рик Пери, министер за енергетика на САД во заминување, во интервју за „Фокс...
Жена Магазин

„ДАЛИ БОГ Е ЖЕНА?“ – Го замолив Господ да ми подари еден пар неискинати чевли…

Слободен печат
Десетгодишно момче стоело на улица пред излогот на продавницата за чевли. Од целосно валканите и искинати патики кои ги имал на себе се гледале босите...