Tag : горан стефановски

Вести Македонија

На Античкиот театар во Охрид поставена спомен-плоча за Горан Стефановски

Слободен печат
На Античкиот театар во Охрид денеска е поставена спомен-плоча во чест на познатиот македонски писател и драматург Горан Стефановски. Спомен-плочата е изработена по повод годишнината...
Вести Култура

Засадување на чинар во чест на Горан Стефановски во Дебар Маало

Слободен печат
Со засадување чинар и прикажување негови фотографии, интервјуа, предавања, во неговото омилено Дебар Маало денеска на денот на неговиот родненден му беше одадена почит на...
Вести Култура

Прослава на животот на Горан Стефановски

Слободен печат
Во срцето на Дебар маало, во малото паркче спроти Идадија/Наџак утре (27 април 2019, сабота) со почеток во 12 ќе се одржи мала церемонија со...
Вести Култура

Во сабота во Дебар Маало ќе се слави животот на Горан Стефановски

Слободен печат
Мала церемонија со садење дрво во чест на Горан Стефановски, проекција на негови фотографии, интервјуа, предавања, слушање на неговата најомилена музика, и „отворен микрофон“ (open...