-9 C
Скопје

Tag : глина

Вести Регион Слајдер

Нов земјотрес во Хрватска: Повторно почувствуван потрес кај Глина

Слободен печат
Околу 7.45 часот се почувствува нов потрес кај Глина. Според податоците на ЕМСЦ, тој бил со сила од 3 степени по Рихтер. Меѓутоа, како што...
Вести Свет

Словенечката полиција откри 12 деца пробувајќи илегално да ја преминат границата скриени во глина

Словенечката полиција на граничниот премин Добова кон соседна Хрватска, откри 12 деца кои билe скриени во затворени вагони со глина. Како што јави дописникот на...