17.8 C
Скопје

Tag : германска фудбалска репрезентација

Спорт Фудбал

ЕВРО 2020: Колку репрезентациите заработуваат од дресот – Македонија е на дното!

Слободен печат
Утре (11 јуни) официјално ќе започне Европското првенство, многумина се прашуваат кој ќе ја освои титулата, за едни фаворити се Французите, за други Португалците, некои...
Спорт Фудбал

Лев: Наша должност е да ги чуваме животите

Слободен печат
Селекторот на германската репрезентација, Јоаким Лев, ја поздрави одлуката на УЕФА да го одложи ЕП за 2021 година поради пандемијата на коронавирусот. УЕФА на вчерашниот...
Спорт Фудбал

Баерн се заканува, ако не брани Ноер не да ги пушти репрезентативците

Слободен печат
Германските медиуми неколку недели се „забавуваат“ со војната на зборови помеѓу двата репрезентативни голмани Мануел Ноер од Баерн и Марк Андре Тер Штеген од Барселона,...