Tag : гент

Спорт Фудбал

ПАОК ја остави Бенфика без Лига на шампиони (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тим приреди изненадување со победата над фаворизираниот португалски тим, а пласман во плеј-офот обезбедија уште и екипите на Динамо Киев и Гент. Сите голови...
Вести Свет Слајдер

Белгија: Жена со нож нападна пешаци, полицијата засега тврди дека не е тероризам

Слободен печат
Белгиската полиција во рака застрелала жена која нападна двајца пешаци во Гент, пишуваат локалните медиуми, додела властите засега ја исклучуваат можноста за терористички напад. Локалниот...
Спорт Фудбал

Платија по 220 евра да го гледаат Ливерпул, го утнале градот за една буква! (ФОТО)

Слободен печат
Двајцата навивачи на Ливерпул платиле по 150 евра карта да патуваат со воз и 70 евра влезница да присуствуваат на натпреварот, но на крајот за...
Спорт Фудбал

Тричко мајсторски со глава го „тресна“ и белгискиот Гент! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е резултат кој што повеќе му одговара на белгискиот претставник кој и со 0:0 би можел да се најде во плејофот, но шансите натаму...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Тричко со четири гола го „потопи“ Левски (ВИДЕО)

Слободен печат
Тричковски во дресот на кипарскиот клуб на реваншот од второто квалификациско коло на Лига Европа на стадионот во Софија блесна во победата од 0:4. Сите...