гази баба Archives - Слободен печат

Tag : гази баба

Вести Скопје

Повеќе населби во Гази Баба утре без вода

Слободен Печат
Без вода утре од 10 часот можно е да останат корисниците на Скопска ПИВАРА, дел од Булевар „Александар Македонски” и населбите Ченто, Маџари, Хиподром и...
Вести Скопје

МЖСПП: Податоците од Гази Баба се невалидни поради замена на потрошен дел

Слободен печат
Поради технички зафат врз инструментот за мерење на суспендирани честички со големина до 10 микрометри од Автоматската мониторинг станица за квалитет на амбиентен воздух во...
Вести Скопје

Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ работи против развој на општина Гази Баба (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Како на централно така и на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ нуди само блокади, кочења и деструктивно однесување на штета на граѓаните. Последен доказ за тоа е...
Вести Скопје

Предлог буџетот на општина Гази Баба за 2020 година содржи проекти за капитални проекти

Слободен печат
Општина Гази Баба првите три месеци од 2020 година ќе ги започне со времено финансирање, поради не изгласувањето на буџетот од страна на мнозинството во...
Вести Скопје

Дел од Општина Гази Баба утре без вода

Слободен печат
Дел од корисниците од улиците „Ферид Бајрам”, „Иван Манолев” и „Алпи” во Општина Гази Баба утре од девет часот ќе останат без вода за пиење....
Вести Скопје

Акција за засадување на 15.000 садници на багреми во Гази Баба

Слободен печат
Во среда на 18.12.2019 година (среда), ќе се изведе акција за засадување на 15.000 садници на багреми во село Страчинци, општина Гази Баба. На овој...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Што ветија, а што (не)исполнија градоначалниците

Граѓаните се уште ги чекаат проектите кои пред две години им ги ветија кандидатите за градоначалници во Скопје. Изборните програми кои ветуваа подобар живот, очигледно...
Вести Македонија

Утрово најзагадено кај Ректоратот

Слободен печат
Мерните станици во земјава покажуваат дека утринава загаденоста на воздухот е на ниско ниво, а најзагаден е кај Ректоратот, додека веднаш потоа следуваат Куманово, Ѓорче...
Вести Хроника

Двајца каснати од кучиња скитници

Скопската полиција извести дека две лица вчера биле каснати од кучиња скитници. Првиот инцидент се случил во скопската населба Капиштец. Околу 22 часот во полициската...
Вести Скопје

Градинката „Калинка” во скопска Железара со поголем капацитет

Слободен печат
За нови седумдест деца е проширен капацитетот за згрижување на градинката „Калника„ во скопската населбата Железара преку реконструкција и доградба на постојниот објект. -На ваков...