• Г20

Бајден го поддржува вклучувањето на Африканската унија во групата Г20

Американскиот претседател, Џо Бајден, наредната седмица ќе ја соопшти поддршката на СAД за прием на Африканската унија во Групата Г20 на најголемите светски економии како постојани членки, изјави денеска претставник на Белата куќа. Бајден ќе го соопшти тоа за време на Самитот на американско-африканските лидери во Вашингтон, изјави советникот на Белата куќа, Џад Девермонт. „Потребни …

Бајден го поддржува вклучувањето на Африканската унија во групата Г20 Read More »