21.8 C
Скопје

Tag : фудбалски клубови

Ви Препорачуваме Слободен удар

Само фановите одиграа за спас на фудбалот

Срѓан Ивановиќ
Се чинеше дека работата е готова и дека смртната пресуда на фудбалот е потпишана. Крупниот капитал во соработка со алчните газди и раководители на најбогатите...
Спорт Фудбал

ФК Тетекс: Време е клубовите да бидат тие кои ќе одлучуваат во фудбалот!

Слободен печат
Уште повеќе се крева гласот на фудбалските клубови во овој период, после ФК Шкендија, денеска се огласи и Фудбалскиот клуб Тетекс. ФК Тетекс ја информира...
Спорт Фудбал

Англиските нисколигаши ќе добијат 50 милиони фунти за да не банкротираат

Слободен печат
Помошта е наменета за екипите од Чемпионшип дивизијата, Лига 1 и Лига 2. Фудбалот во Англија е запрен минатата недела како дел од борбата против...