• фудбалска репрезентација на украина

ВИДЕО: Фудбалот се враќа дома, покер голови на Англија за полуфинале

Фудбалската репрезентација на Англија е последниот полуфиналист на Евро 2020 откако со нова доминантна игра ја декласира Украина со 4:0. Англичаните и против Украина демонстрираа зошто се главни фаворити за освојување на титулата, а долнителен мотив ќе им биде тоа што завршницата, односно полуфиналињата и финалето ќе се играат на „Вембли“ во Лондон. Англичаните на …

ВИДЕО: Фудбалот се враќа дома, покер голови на Англија за полуфинале Read More »