Tag : Френк Лампард

Спорт Фудбал

Дербито е во Лондон, амбициозниот Челси против шампионот Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само што започна новата сезона во Премиер лигата, а веќе во второто коло имаме голема пресметка во која на „Стемфорд Бриџ“, Челси од 17.30 часот...
Спорт Фудбал

Почнаа прозивките во Премиер лигата, Лампард го пецна Клоп

Слободен печат
Екипата на Челси е апсолутен победник во летниот преоден рок трошејќи повеќе од 200 милиони фунти за нови играчи со кои стана главен фаворит за...
Спорт Фудбал

Лампард сака титула, но според обложувалниците Челси нема да биде шампион! (ФОТО)

Слободен печат
Челси беше многу активен на фудбалскиот пазар, сопственикот на овој лондонски клуб Роман Абрамович ангажираше атрактивни играчи за 200 милиони фунти. Лондонските „сини“ минатата сезона...
Спорт Фудбал

Абрамовиќ ќе ме испратеше на Сибир доколку со Челси се радував на четвртото место

Слободен печат
Челси сезоната ја заврши на четвртото место што им обезбеди пласман во Лигата на шампионите наредната сезона и тоа во првата година со Френк Лампард...
Спорт Фудбал

Лампард потврди дека Педро ќе го напушти Челси!

Слободен печат
Челси денеска забележа триумф над Вулверхемптон на домашен терен (2:0) во последното коло од Премиер лигата и така си обезбеди пласман во групите на Лигата...
Спорт Фудбал

Се појави видео на кое се гледа како Лампард му упатува „сочни“ навреди на Клоп (ВИДЕО)

Слободен печат
Менаџерот на Челси беше прилично нервозен за време на натпреварот на „Енфилд“ против Ливерпул, а во еден момент упати сочни навреди кон Јирген Клоп. Реакцијата...
Спорт Фудбал

Челси на германски погон, „сините“ заинтересирани за уште двајца репрезентативци на „панцирите“

Слободен печат
Во Челси од наредната сезона се чини дека ќе се зборува германски јазик бидејќи лесно може да се случи да има дури четворица репрезентативци на...
Спорт Фудбал

ФА куп: Лампард го надмудри Роџерс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познат е и третиот полуфиналист во ФА купот, денеска составот на Челси на гости со 0:1 го елиминираше Лестер сити. На „Кинг пауер“ стадионот единствениот...
Спорт Фудбал

Лампард за можниот трансфер на Хаверц во Челси!

Слободен печат
Менаџерот на Челси, Френк Лампард ги коментираше постојаните шпекулации во врска со интересот на клубот за германскиот талент Каи Хаверц. – Тој е врвен играч,...
Спорт Фудбал

Лампард: Срамно е фудбалерите да бидат тестирани пред медицинските професионалци

Слободен печат
Менаџерот на Челси, Франк Лампард изјави дека медицинскиот персонал треба да има предност пред фудбалерите кога станува збор за тестирање за коронавирус среде пандемија. –...