Tag : фмп академија

Кошарка Спорт

Прва лига: МЗТ се врати на врвот, Работнички едвај до бодовите!

Слободен печат
Бранителот на трофејот, МЗТ Скопје Аеродром повторно е лидер на табелата во македонското кошаркарско првенство, откако вечерва на гостински терен ја победи Академија ФМП со...
Кошарка Спорт

Прва лига: Работнички подобар од Куманово, Кожув рутински

Слободен печат
Во рамките од 12. коло во Првата македонска кошаркарска лига составот на Работнички со 77:72 триумфираше над Куманово. Љ. Младеновски имаше одлична прва четвртина, која...
Кошарка Спорт

Суперлига: МЗТ едвај со Пелистер, непријатно изненаден Работнички!

Слободен печат
Денеска се одиграа три натпревари петтото коло во најсилната македонска кошаркарска лига, со едно големо изненадување кое го направи ФМП Академија. Бранителот на титулата МЗТ...
Спорт Фудбал

Куманово без проблеми, Петровски како во најдобрите денови

Слободен печат
Во второто коло од најдобрата кошаркарска лига нема изненадувања, денеска сите извојуваа победи, откако тоа вчера го направи шампионот МЗТ и без најискусните исто бодови...