6 C
Скопје

Tag : финансиски проблеми

Спорт Фудбал

Згасна фудбалски второлигаш во Македонија!

Слободен печат
Tажна вест за македонскиот фудбал, за фудбалот во с. Форино и целиот Гостивар, исчезна фудбалски клуб со 42-годишна традиција. Денеска Вардар Форино требаше да го...
Кошарка Спорт

Приморска останува без играчи, МЗТ се враќа во АБА лигата!

Слободен печат
Нема да игра, ќе игра, на крајот најверојатно и дефинитивно нема да игра Приморска во новата сезона од АБА кошаркарската лига. Како што е и...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат
МЗТ Скопје е на само еден чекор од повторно играње во најквалитетното регионално кошаркарско натпреварување, АБА лигата, откако словенечката екипа Приморска остана без лиценца за...