14 C
Скопје

Tag : фалафел

Живот Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Нина Дуковска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со здрав, вкусен и посен оброк, фалафел – специјалитет од Блискиот Исток!

СП.
Фалафелот е навистина едноставен за правење дома со само неколку состојки. Пред да почнете со готвење, потребно е леблебијата да ја оставите да отстои во...
Еспресо Храна

ЗДРАВ ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ОБРОК: Фалафел топчиња со хумус

Слободен печат
Лесно и вкусно, јадењето од Блискиот Исток станува се попопуларно во нашите простори, а го измислиле египетските бедуини. Со малку грчки јогурт ќе добиете идеално...