29 C
Скопје

Tag : ЕП 2022

Кошарка Спорт

Нашиот талентиран кошаркар Димитријевиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат
Шпанскиот кошаркарски клуб Хувентуд уште на почетокот од оваа седмица објави дека има пет случаи на кошаркари позитивни на ковид-19, а македонскиот плејмејкер е еден...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Жива ракометна легенда, „проектилот“ на Лазаров против Финска!

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација ја совлада Финска со 33:24 на стартот од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година. Најефикасен во нашите редови беше...
Ракомет Спорт

Ола Линдгрен: Немавме среќа, Македонија е тежок ривал на нејзин терен!

Слободен печат
Селекцијата на Финска е првиот противник на Македонија во квалификациите за пласман на наредното Европско првенство кое ќе се одржи во 2022 година. Нашите најдобри...
Ракомет Спорт

Ракометарите негативни на ковид-19 пред мечот со Финска

Слободен печат
Во пресрет на квалификациските натпревари за обезбедување пласман на Европското првенство 2022 против репрезентациите на Финска и Швајцарија, согласно протоколот од ЕХФ и протоколот за...
Ракомет Слајдер Спорт

Тројца македонски репрезентативци позитивни на ковид-19

Слободен печат
Во пресрет на првите два квалификациски натпревари за пласман на Европското првенство во 2022 година против Финска и Швајцарија, согласно протоколот од ЕХФ и протоколот...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ: Верувам дека можам да бидам лидер на репрезентацијата!

Слободен печат
Шпанската екипа на Хувентуд Бадалона се подготвува за настапот во Еврокупот, а својот прв натпревар во новата сезона ќе го има денеска од 20.45 часот...
Спорт Фудбал

Футсалците ги дознаа ривалите за пласман на ЕП 2022

Слободен печат
Доколку македонската најдобра футсал репрезентација ја совлада Англија во бараж натпреварите, ќе се најде во квалификациската група 4 со селекциите на Романија, Србија и Босна...
Ракомет Спорт

Македонија ги чека ривалите за пласман на ЕП 2022

Слободен печат
Од претходно Европската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката за извлекување на квалификациските групи за пласман на следното Европско првенство. Континенталниот собир во 2022...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски
„Слободен печат“ направи интервју со македонската ракометарка којa моментно ги брани боите на полскиот клуб Кобиержице, Зорица Десподовска. Сезоната е завршена, но нашиот бек ни...
Ракомет Спорт

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат
Денеска Европската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката за извлекување на квалификациските групи за пласман на следното Европско првенство. Континенталниот собир во 2022 година...