Tag : елка

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Празниците поминаа, елката и натаму си свети

Анета Стојковска
Скопје и натаму празнично свети како да се очекува највеселата ноќ во годината, иако веќе изминаа дваесет дена од јануари. Конусната елка на плоштадот, сѐ...
Еспресо

Хаос во домот на Лила Филиповска: Елката превртена на под, водителката го објави виновникот (ВИДЕО)

Слободен печат
Да се има домашно милениче е вистински благодет, но понекогаш знае да биде и доста непријатно. Најдобро за тоа сведочи и видеото кое го објави...
Магазин Македонија Скопје

Новогодишната елка на желби во Рамстор Мол донесе радост и полни срца!

Слободен печат.
Во пресрет на новата година Рамстор Мол традиционално како и секоја година донесе радост и среќа на многу дечиња. И оваа година, во соработка со...
Вести Македонија

Доследни на традицијата: По 17-ти пат украсена подводна новогодишна елка на дното на Охридското езеро

Слободен печат
Нуркачите на Нуркачкиот центар „Амфора“ и Клубот за подводни активности „Охрид“ годинава по 17-ти пат ја поставија и украсија подводната новогодишна елка на дното на...
Забава Магазин

Како започнал трендот за китење елка (ФОТО)

Слободен печат
На традицијата за китење инсистирал германскиот принц Алберт, откако се оженил со англиската кралица Викторија во февруари 1840 година. Тој ја изненадил неа, а и...
Забава Магазин

За прв пат после катастрофата во Чернобил е поставена новогодишна елка! (ФОТО)

Слободен Печат
Напуштениот Украински град Припјат, беше збогатен со новогодишна елка за прв пат после нуклеарната катастрофа во Чернобилската Нуклеарна Централа. „Поранешни резиденти на градот присуствувале за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Над 4.000 луѓе направија елка на плоштад, ќе видиме дали ќе влезе во Гинис

Слободен печат
На плоштадот „Македонија“ скопјани денеска се обидоа да постават нов Гинисов рекорд за најголема новогодишна елка во светот направена од луѓе. Градоначалникот на Град Скопје...
Забава Магазин

Погледнете ја оваа новогодишна елка од Лего коцки! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Погледнете го божиќното дрво направено од илјадници Лего коцки. Дрвото е високо 8 метри, а дури и подароците под „елката“ се направени од популарните коцки....
Еспресо Шоу биз

Пејачката Тања Савиќ откри зошто на децата нема ниту оваа година да им купи елка (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Тања Савиќ со години живее на релација Србија – Австралија, меѓутоа иако во последно време се почесто е Белград, таа се уште нема свој стан...
Забава Магазин

Нестварна! Ова е веројатно најубаво накитената елка во Европа! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Постои добра причина зошто оваа локација по Ајфеловата кула е најпосетувана во Париз. Галеријата Лафајет е трговски центар што е отворен уште во 1889 година,...