18.8 C
Скопје

Tag : ејми вајнхаус

Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот сопруг на Ејми Вајнхаус: Бара милиони за некои од најголемите хитови што ги напишала додека биле во брак

Слободен печат
Пејачката Ејми Вајнхаус имаше само 27 години кога во 2011 година почина од труење од алкохол, а мајка ѝ Џенис реши дека сега е време...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Мајката на Ејми Вајнхаус ќе ги открие сите детали за животот на нејзината ќерка во новиот документарен филм на „Би-Би-Си“

Слободен Печат
Мајката на Ејми Вајнхаус, Џенис, ќе ја раскаже приказната на својата ќерка во новиот документарец на „Би-Би-Си“ наречен „Amy Winehouse: 10 Years On“, по повод...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Глас за памтење кој ги испеа едни од најголемите хитови: Девет години без Ејми Вајнхаус!

Слободен Печат
Пред девет години почина Ејми Вајнхаус, а како официјална причина за смртта е наведено труење со алкохол во комбинација со здравствени компликации. Денес е нејзиниот...
Забава Магазин Магазин слајдер

Папараците правеа пари на несреќниот живот на Ејми Вајнхаус, ова е искрена исповед на еден фотограф кој три дена ја бркал Ејми

Слободен печат
Познатата англиска пејачка, со тажна судбина, била родена на 14 септември 1983 година, во Лондон, а почина на 23 јули 2011 година. Наместо нејзината животна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе се снима филм за Ејми Вајнхаус: Сакаме да ја прикажеме токму каква што беше!

Слободен печат
Пејачката Ејми Вајнхаус почина во 2011 година на 27-годишна возраст. Нејзиниот татко Мич Вајнхаус рече дека се надева дека ќе биде можно да се прослави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со Instagram Live се одбележа годишнината од најпознатиот хит на Ејми Вајнхаус!

Слободен Печат
„Grammy Museum“ вчера со инстаграм-лајв случување ја одбележа 13-годишнината од излегувањето на познатиот хит на Ејми Вајнхаус, најавија grammy.com. Синглот „Back To Black“ покрај песните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поради него почна да користи тешки дроги, славната пејачка потоа беше најдена мртва во станот, а тој сега ги бара нејзините пари!

Слободен печат
Контроверзната и трагично почината пејачка Ејми Вајнхаус својата љубовна приказна со поранешниот сопруг Блејк Филдер, со кој речиси секојдневно беше во кавга во медиумите, ја...
Еспресо Шоу биз

Ејми почина пред ОСУМ ГОДИНИ, но нејзиниот сопруг сега поднесува тужба од која СИТЕ СЕ ИЗНЕНАДЕНИ

Слободен печат
Според семејството на Ејми Вајнхаус, дури и еден цент плус би бил премногу за него...
Еспресо Шоу биз

ОСУМ ГОДИНИ БЕЗ ЕЈМИ: И по смртта, таа продолжува и понатаму да фасцинира

Слободен печат
Првиот албум „Frank“ во 2003 го привлече вниманието на јавноста и доби многу позитивни критики, но вториот студиски албум „Back to Black“ ѝ донесе пет...