16.8 C
Скопје

Tag : двојник

Вести Хроника

Обвинетите во случајот „Двојник” вкупно осудени на 16 години затвор

Слободен печат
Судскиот случај „Двојник” заврши со 16 години и 1 месец затвор за седум од вкупно единаесетмина обвинети. Со денешната пресудата за Фарук Буки (3 години...
Вести Слајдер Хроника

Три години затвор за Фарук Буки од случајот „Двојник“, условни за Весна Колевска и Бранислава Шпишиќ

Слободен печат
Кривичниот суд Скопје ги прогласи за виновни Фарук Буки, Весна Колевска и Бранислава Шпишиќ обвинетите во случајот „Двојник”. Обвинетиот Буки, од страна на судот е...
Вести Хроника

Во Кривичен суд ќе бидат објавени пресуди за уште тројца обвинети во случајот „Двојник“

Слободен печат
Во Кривичен суд денес ќе бидат објавени пресудите за тројцата обвинети Фарук Бути, Весна Колевска и Бранислава Мишиќ за кои обвинителката Спасенка Андонова, во вторникот...
Вести Хроника

Пресуда за случајот„Двојник” на 11 јуни

Слободен печат
Пресудата за случајот „Двојник” e закажана за 11 јуни. Судијката Оља Ристовка ова одлука ја донесе после денешните завршни зборови на обвинителството и одбраната на...
Вести Хроника

Обвинителството побара осудителна, а одбраната ослободителна пресуда во случајот ,,Двојник”

Слободен печат
Обвинетите Фарук Бути, Весна Колевска и Бранислава Мишиќ да се прогласат виновни за случајот „Двојник”, побара денеска обвинителката Спасенка Андонова, како застапник на обвинителниот предлог...
Хроника

Уште една обвинета призна вина за „Двојник”

МИА Агенција
Уште една од обвинетите вработени во МВР за издавањето на пасоши за случајот „Двојник” призна вина на денешното рочиште пред Основниот кривичен суд во Скопје....
Хроника

Андонова: Во очекување ќе бидеме и на следно признание на вина во случајот „Двојник”

МИА Агенција
Соочени со доказите на обвинението мислам дека можеби во очекување ќе бидеме и на следно признание на вина, изјави обвинителката Спасенка Андонова, по денешното рочиште...
Хроника

Казна затвор за уште еден обвинет во случајот „Двојник”

Слободен печат
Основниот кривичен суд во Скопје изрече казна затвор од една година и седум месеци на уште еден од вработените во МВР за издавање на пасоши...
Слајдер Хроника

Продолжува судењето за случајот „Двојник”

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за петмина од обвинетите за случајот „Двојник”, за нелегално издавање пасоши на странски државјани....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

„Слободен печат“ дознава: Идентификувани 40 од фалц-пасошите во случајот „Двојник“

Дестан Јонузи
Истрагата во случајот „Двојник“ го утврдила идентитетот на најмалку 40 криминалци кои поседуваат фалсификувани македонски пасоши, односно вистински пасоши издадени од МВР, но со лажен...