Tag : Дрејк

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ентони Хопкинс танцува на хитови на Тик-ток: Годините се само бројка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Актерот Ентони Хопкинс (82) во својата девета деценија се уште ги користи друштвените мрежи. Всушност, Оскаровецот сега е „навлечен“ на Tik-Tok, а таму ја објави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Им донираат илјадници долари поради него: Дрејк ги направи славни овие деца од Африка! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Танцувачкиот предизвик „Toosie Slide“ на раперот Дрејк донесе многу радоста за време на пандемијата од коронавирусот, а тој го искористи да им помогне на афричките...
Магазин Сцена

Дрејк сними нов спот во изолација: Маска, ракавици и празни улици во Торонто (ВИДЕО)

Слободен печат
Ракавици, маски и нови dance moves по дома – Дрејк ни покажа на сите што значи изолација. Спотот за новиот сингл, „Toosie slide“, почнува со...
Магазин Сцена

Го понесе моментот: Раперот Дрејк за првпат со фановите сподели слика од својот двегодишен син (ФОТО)

Слободен печат
Канадскиот рапер Дрејк ја сподели првата фотографија од својот двегодишен син Адонис на социјалните мрежи. Славниот музичар во понеделникот на Инстаграм објави емотивна објава за...
Еспресо Шоу биз

Ова е најслушаната песна во последните 10 години! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Апликацијата за стримање музика, Spotify, објави листа на најдобрите песни, албуми и изведувачи во последните 10 години, а откриле дека Дрејк бил музичарот чија музика...
Еспресо Шоу биз

Ни месец после ракинувањето, а милијардерката веќе го „освои“ баш неговото срце!

Слободен Печат
Не им требаше долго за да „запловат“ во љубовна романса, а изгледа дека младата милијардерка и не пати премногу за долгогодишниот партнер со кој само...
Еспресо Шоу биз

Шармантната Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес (ФОТО)

Слободен Печат
Познатата дива Адел (31), има ослабено дури неверојатни 10 килограми, преку вежбање пилатес. Својата одлична фигура, Адел ја покажа на 33-от роденден на пејачот Дрејк,...
Еспресо Шоу биз

Дрејк сака да го истетовира ликот на Селин Дион, но нејзиниот одговор нема да му се допадне (ВИДЕО)

Слободен печат
Телото на канадскиот рапер Обри Грејам (32) познат како Дрејк, наскоро ќе биде исполнето со уште една тетоважа, меѓутоа тој нема намера да престане со...
Кошарка Спорт

Дрејк ги изнервира и „воините“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот музичар Дрејк е најпознатиот навивач на финалистот во НБА лигата, Торонто репторс, и секогаш ги бодри кошаркарите од првиот ред на „Скотиабанк„ Арената. Во...