• Дрејк

Дрејк ги шокираше обожавателите со објавата на новиот албум

Дрејк го објави својот седми студиски албум во четвртокот и фановите не мораа долго да чекаат за да го слушаат. „Honestly, Nevermind“ излезе на полноќ. Ова е второто издание на раперот за помалку од една година. „Certified Lover Boy“, со својот широко исмејуван омот на која се прикажани бремени жени излезе на 2 септември. Фановите, …

Дрејк ги шокираше обожавателите со објавата на новиот албум Read More »