5 C
Скопје

Tag : Драган Ковачки

Вести Македонија

Ковачки до Шекеринска: Во твое време додека си претседател на СДММ се запали амбасада на САД, кој е за, а кој против НАТО?!

Слободен печат
Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во емисијата „Што не е јасно” рече дека во време кога Радмила Шекеринска била претседател...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Не може и војска и партија

Лука Андреев
Измените на Законот за служба во армијата, со кои се очекува се стави крај на учеството на воените лица во партиски органи, во вторник ќе...
Вести Македонија

Ковачки ја нападна Шекеринска со нова канонада обвинувања: Од кинеските вакцини до купувањето на куќа

Слободен печат
Откако утрово министерката за одбрана Радмила Шекеринска нагласи дека полковникот Драган Ковачки поради заканите до началникот на Генералштабот поминал само со опомена и парична казна...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Шеќеринска за Ковачки: Да реагирав на Твитер ќе кажев „ем лажго, ем плачко“

Слободен печат
Министерката за одбрана Радимила Шекеринска ги коментираше заканите од полковникот Драган Ковачки до началникот на Генералштабот на Армијата на Република Северна Македонија Васко Ѓурчиновски и...
Вести Македонија Слајдер

Полковниците Василевски и Ковачки во препирка околу НАТО-сертификатите

Слободен печат
Помина времето за пазарење со безбедносните сертификати и нивно политизирање, рече денеска полковникот и офицер за безбедност во Министерството за одбрана (МО), Горан Василевски, отфрлајќи...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пендаровски: Партиската функција на Ковачки е ситуација без преседан

Лука Андреев
Не постои полковник во ниту една Армија кој во медиуми се расправа за политика со министерот за одбрана, истакна претседателот Стево Пендаровски, коментирајќи ја најавата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска до полковникот Ковачки: Да не ја ставаме политиката над Армијата!

Лука Андреев
Во ситуација кога стануваме членка на НАТО, наместо уште повеќе да ја тргнеме политиката од армијата некој се труди да ја вмеша во партиски битки...
Вести Македонија

Реакција на МO на изјавата на Ковачки: Додека вистинските експерти ја внесоа државата во НАТО, “експертот” знае само да плука и лаже

Слободен печат
По месец и половина “големиот експерт” за прв пат се сети дека е објавена “голема тајна”- државната мапа, а сега уште еден месец подоцна ги...
Вести Македонија

Мицкоски: Оние кои се огрешиле спрема законот се плашат од професионалец

Слободен печат
Поставувањето врвен професионалец на чело на МВР без ниту една дамка во кариерата не е природна средина за челниците на власта. Наместо ова да биде...