• доверба на влада

Заев и Ахмети пристигнаа на разговори во Собранието

Претседателот на Собранието попладнево го повикал претседателот на владата Зоран Заев, за лично да го информира за поднесената иницијатива за гласање на доверба на Владата и понатамошните деловнички чекори, објави ТВ24. Во исто време, според МКД.мк, во Собранието во моментов на разговори со Заев е дојден и Али Ахмети, лидерот на ДУИ, втората по големина …

Заев и Ахмети пристигнаа на разговори во Собранието Read More »