Tag : донирање

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Разговор со д-р Андонов: Белите мантили спасуваат животи и со дарување крв

Во изминатите три месеци осум илјади луѓе дарувале крв преку акциите на Институтот за трансфузиона медицина и на Црвениот крст. Со овие крвни единици се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Крвна плазма донирале осуммина скопјани – резултатите се ветувачки и позитивни!

Мирослава Бурнс
Крвната плазма е една од надежите на пациентите со коронавирус, затоа што содржи антитела што организмот ги создал за време на борбата против болеста. Конвалесцентната...
Вести Економија Слајдер

Поднесени се 23.861 барање за финансиска поддршка, донирани 9.529.917 денари преку повратот на ДДВ – УЈП нема да објавува листа на должници

Слободен печат
Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска на денешната прес-конференција зборуваше за двете Уредби, апликацијата 14.500 и повратот на ДДВ. -Тимот на УЈП активно...
Вести Македонија

Спасовски донирал средства од дневниците за семејствата на загинатите бранители

Слободен печат
Бањски лекувања, здравствени услуги и грижа за лицата со посебни потреби ќе бидат финансирани од страна на здружението „Загинати бранители-херои на Македонија” со средствата што...