5 C
Скопје

Tag : доналд

Магазин Магазин слајдер Сцена

Меколи Калкин ги подржа „твитерџиите“ да се отстрани сцената со Трамп од „Сам дома 2“

Слободен печат
Откако корисниците на социјалните мрежи почнаа да бараат Доналд Трамп да биде отстранет од филмот „Сам дома 2“, тие беа поддржани од актерот Меколи Калкин,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Првпат во јавноста по поразот на изборите – Ликовите на Меланија и Доналд Трамп кажуваат сè!

Слободен печат
Трамп со намуртен израз на лицето со сопругата Меланија објави уште една своја должност… По поразот на претседателските избори Доналд Трамп мнгу пати се огласи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната сопруга на Трамп: Нека игра голф, тоа е најдоброто нешто што може да го направи сега!

Слободен Печат
Мислам дека уживаа да бидат покрај Доналд и да учествуваат во изборите, но сега е готово. Не сум сигурна какви им се плановите, но јас...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Објавени тајни снимки од Меланија (ВИДЕО)

Алек Стојковски
Првата дама на САД, Меланија Трамп била тајно снимана летото 2018 година, во екот на критиките на сметка на Доналд Трамп заради одвојување на фамилиите...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Како бебе го мачкале исклучиво со крема од кавијар – 5 помалку познати нешта за синот на Доналд и Меланија Трамп

Слободен печат
Барон Трамп е најмладото дете на Доналд Трамп и единственото дете кое тој го има со Меланија. Барон Вилијам Трамп е можеби најмалку познато дете...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Твитерџиите се сигурни дека во ова видео Меланија јавно покажала што мисли за Иванка Трамп (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката на која се гледа изразот на лицето на Меланија Трамп кога Иванка Трамп, ќерката на нејзиниот сопруг Доналд Трамп, помина покрај неа, почна да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ако сакате да изгледате софистицирано по 50-та облечете се како Меланија Трамп: Точките секогаш се во мода! (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот на Америка, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денес го посетија споменикот посветен на војната во Кореја во Вашингтон. Контроверзниот политичар и поранешната манекенка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пинк го исмеа митингот на претседателот: „Мајмунска работа“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Пејачката уште еднаш ја искористи приликата да го искаже своето не толку позитивно мислење за американскиот претседател, Доналд Трамп. Пејачката Пинк, позната по тоа што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иванка и Меланија една на друга зад грб си дале прекари! Новата биографија открива пикантерии од животот на семејството Трамп

Слободен печат
Новинарката од Вашингтон пост Мери Џордан напиша нова биографија на Меланија Трамп и во неа откри многу пикантерии од нејзиниот живот и остатокот од семејството!...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Алек Болдвин како Трамп – Пие избелувач и порачува: „Ќе го пуштиме овој вирус да дивее“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Омилена мета на актерот Алек Болдвин е американскиот претседател Доналд Трамп, кој често го имитира во шоуто „Saturday Night Live“. Во скечот кој вчера беше...