2 C
Скопје

Tag : долна облека

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ријана руши рекорди на Инстаграм: Повеќе од 9 милиони „лајкови“ за нејзините голи гради

Слободен печат
Секогаш провокативна, но со стил, овој пат убавицата од Барбадос ги активираше нејзините бројни фанови со објавувањето на нејзината последна фотографија. Ријана позираше топлес, а...
Вести Свет

ВИДЕО I Се избрука во живо градоначалникот на белгискиот град Антверпен: Сите можеа да му ја видат долната облека

И.И.
Градоначалникот на белгискиот град Антверпен, Барт Де Вевер, лидер на сепаратистичката Нова фламанска алијанса и еден од најмоќните политичари во Белгија, ја започна новата година...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ријана во секси празнично издание во новата зимска кампања на „Savage x Fenty“

Слободен Печат
Ријана ја претстави својата нова колекција за долна облека на „Savage x Fenty“. Кампањата за новите креации на брендот за зимата 2020 година е посветена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Софија Вергара во реклама за долна облека пред 20 години

Слободен Печат
Софија Вергара на социјалните мрежи постојано споделува фотографии од почетоците на нејзината кариера. Многумина од нејзините обожаватели и следбеници тврдат дека Софија денес изгледа подобро...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете како се појави Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“! (ФОТО)

Слободен печат
Ниту оваа среда (7-ми октомври) Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ не дојде ништо помалку автентично облечена од минатиот пат. Снимките се објавени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Манекенката Бела Хадид во долна облека ги сруши социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Манекенката Бела Хадид на Инстаграм објавила фотографии на кои позира во долна облека и уште еднаш докажала зошто важи за една од најзгодните манекенки на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Брус Вилис и Деми Мур позираше во долна облека! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската актерка и пејачка Румер Вилис (32), највозрасната ќерка на холивудските актери Деми Мур (57) и Брус Вилис (65) објави фотографија на својот профил на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Како да одберете квалитетна долна облека? Да, дури и бојата е важна

Слободен печат
Се прашувате по кои критериуми најдобро се избира долна облека? Што е тоа што на вашиот тип на градба најдобро одговара и кои материјали ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Девојката на популарниот фудбалер Кристијано Роналдо ги „полуде“ своите 19,8 милиони следбеници на Инстаграм со фотографија, во која на преден план се нејзините бујни гради....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка Бела Хадид (23) повторно се занимава со манекенство по повеќемесечната пауза и карантин во кој помина неколку месеци поради панедемијата со коронавирусот. Имено,...