Tag : дизајнери

Забава Магазин

Дизајнерите за ентериер советуваат: ова се три клучни совети за совршен дом

Слободен печат
Многупати сме се увериле во тоа дека не е важна квадратурата на домот за да би изгледал убаво тој како на фотографиите од Инстаграм. Клучот...
Жена Магазин

Оскари: Како глумиците одбираат фустан за Ноќта на Оскарите – 2 дел

Слободен печат
Прочитајте го првиот дел од четивото тука. Лесни Фремар, една од најбараните стилистки во Лос Анџелес, раскажува како ги одбираат фустаните за Ноќта на Оскарите...
Жена Магазин

ОСКАРИ: Како глумиците одбираат фустан за Ноќта на Оскарите

Слободен печат
Во Лос Анџелес на 9 февруари ќе се случува доделувањето на Наградите на Академијата, подобро познати како Оскари. Вечерта е важен настан не само за...
Еспресо Мода

Ги заборавивте овие чизми? Тие повторно се враќаат ѝ се апсолутен хит! (ФОТО)

Слободен печат
Ќе ве израдува веста дека чизмите со полна пета повторно се враќаат на модната сцена. Освен што во нив нозете изгледаат повити и подолги, многу...
Еспресо Мода

Сега и официјално: Оваа боја е главниот летен тренд! (ФОТО)

Слободен печат
Кога Меланија Трамп ќе го потврди тоа, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат. За нешто да го прогласиме за моден тренд, неопходно е барем...