2 C
Скопје

Tag : димитар димитриоски

Ракомет Спорт

СЕХА: Пекинг ги „лечи“ раните на Вардар!

Слободен печат
„Црвено-црните“ ракометари денеска од 17.15 часот ги очекува нов предизвик во СЕХА Газпром лигата, гостуваат кај дебитантот кој доаѓа од Кина, екипата на Пекинг СУ....