18.8 C
Скопје

Tag : Џорџ Клуни

Магазин Магазин слајдер Сцена

Џулијана Маргулис: Среќна сум што никогаш не започнав љубовна врска со Џорџ Клуни

Слободен печат
Џулијана Маргулис, актерката која ја играше улогата на медицинската сестра Керол Хатавеј во серијата „Ургентен центар“ и глумеше заедно со Џорџ Клуни, изјави дека никогаш...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џорџ Клуни наполни 60 години: Подобро тоа отколку да си мртов!

Слободен печат
Еден од најголемите холивудски заводници, Џорџ Клуни, денес наполни 60 години. Неколку дена пред неговиот роденден, во интервју за „Entertainment Tonight“, тој изјавил дека нема...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џорџ Клуни и Амал донеле важна одлука за своето семејство

Слободен Печат
Не е тајна дека славниот актер, продуцент, сценарист и режисер Џорџ Клуни е голем обожавател на Франција. Имено, сега холивудската ѕвезда решил да направи една...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ниту трага од холивудскиот заводник: Џорџ Клуни прошета во лежерно издание, фановите веднаш му забележаа!

Слободен печат
Актерот прошета во лежерно издание, но фановите му забележаа дека се запуштил! Миленикот на жените во последно време не внимава толку на својот изглед во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џорџ Клуни: Како решив да станам татко на 50 години?

Слободен печат
Холивудскиот заводник Џорџ Клуни објаснил зошто чекал токму во 50-тите години од неговиот живот за да се реализира како татко. 59-годишниот актер ги доби близнаците...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Џорџ Клуни за родителството и безусловната љубов: „Ги учам децата како да кријат „Нутела“ во пижами“

Слободен печат
Во интервју за емисијата „Today show“, Џорџ Клуни открил детали од брачниот живот со неговата сопруга Амал и како се снаоѓа во улогата на татко...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Проблеми во рајот: Амал Клуни вознемирена и љубоморна на Џулија Робертс

Слободен печат
Додека Џулија Робертс го снима филмот со Џорџ Клуни, неговата сопруга Амал Клуни не е најсреќна поради тоа. Како што тврди неименуваниот извор, Џулија на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Џулија Робертс и Џорџ Клуни во улога на разведен пар во новиот хит филм

Слободен печат
Џорџ Клуни и Џулија Робертс ќе глумат во „Ticket to Paradise“, романтична комедија која ќе ја режира Ол Паркер за „Universal Pictures“ и „Working Title”....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џорџ Клуни прозборе за семејниот живот и новите хобија за време на пандемија

Слободен Печат
Актерот Џорџ Клуни, за новото издание на „W Magazine“ откри како се забавува кога е дома со децата и сопругата, пишува „CNN“. Тој на шега...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Непоправливо романтични: Амал и Џорџ Клуни секој ден си разменуваат љубовни писма

Слободен печат
Популарниот актер Џорџ Клуни откри дека иако се постојано заедно поради локдаунот, тој не заборава да ѝ изјави на Амал љубов секој ден и тоа...