15.8 C
Скопје

Tag : Џим Кери

Магазин Магазин слајдер Сцена

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат
Џим никогаш не престанал да верува во себе и да се труди, а награден е и со светска слава и титула за еден од најдобрите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ниско и сексистички: Џим Кери на удар на јавноста поради карикатурата на Меланија Трамп

Слободен печат
Актерот Џим Кери беше остро осуден на социјалните мрежи откако тој објави карикатура на поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп. „Збогум, најлоша прва дамо....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џим Кери сподели „анти-Трамп“ честитка за својот роденден

Слободен Печат
Џим Кери во неделата на својот твитер-профил сподели што си посакува на својот 59-ти роденден. Комичарот овие денови е актуелен на социјалните мрежи со своите...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Кој ќе биде новиот Џокер? На Хоакин Феникс му нудат вртоглава сума да сними уште две продолженија

Слободен Печат
Многу е веројатно дека Хоакин Феникс (45) ќе ја повтори својата маестрална улога на Џокер во уште две продолженија на филмот, со што би се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џим Кери повторно го нападна Доналд Трамп: Бруталниот цртеж на актерот предизвика лавина од коментари (ФОТО)

Слободен Печат
Не е ништо ново дека Џим Кери нема убаво мислење за Доналд Трамп. Актерот повторно „удри“ по актуелниот претседател на Соединетите држави, објавувајќи цртеж што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовните бродоломи на Џим Кери: Таа беше мојата последната голема љубов!

Слободен печат
Славниот актер зад себе има два неуспешни брака и неколку подеднакво неуспешни врски, но една личност секогаш ќе има посебно место во неговото срце. Џим Кери...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џим Кери преку цртежи на Твитер ги исмеја Трамп и полициското насилство! (ФОТО)

Слободен Печат
Славниот филмски и телевизиски комичар Џим Кери веќе со години на друштвените мрежи објавува свои  цртежи со политичка тематика. Сето тоа започна во 2016 година...
Магазин

Џим Кери со својот одговор ја доведе новинарката во непријатна ситуација! (ВИДЕО)

Слободен печат
Актерот Џим Кери се најде на удар на медиумите после своето интервју за магазинот „Heat“ каде разговараше за својот нов филм „Sonic the Hedgehog“. Всушност,...
Еспресо Шоу биз

ЏИМ КЕРИ ја разгневи јавноста со провокативна карикатура за АБОРТУС

Слободен печат
Џим Кери ја вознемири јавноста со провокативна карикатура, на која е прикажана гувернерката на Алабама, Кеј Ајви, како абортиран фетус. Кери реагирал на фактот дека...