16 C
Скопје

Tag : Џејмс Бонд

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Секси ѕвездата на Нетфликс е фаворит во трката за новиот Џејмс Бонд

Слободен печат
Реге-Жан Пејџ, ѕвездата на серијата на Нетфликс „Бридгертон“ се чувствува поласкано бидејќи е еден од кандидатите за улогата во новиот Џејмс Бонд. Според обложувалницата „Bookies...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Бонд филмот „No Time To Die“ одложен по трет пат

Слободен Печат
Oбјавувањето на следниот филм за Џејмс Бонд е одложено по трет пат поради пандемијата на коронавирусот, пренесува „Би-Би-Си“. Филмот „No Time To Die“ веќе двапати...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тања Робертс почина на 65 години – еден ден откако по грешка предвреме ја објавија нејзината смрт

Слободен Печат
Актерката Тања Робертс почина во понеделникот вечерта – еден ден откако нејзиниот сопруг и публицист поради недоразбирање предвреме ја објавија нејзината смрт. Девојката на Бонд...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Лашана Линч одблизу: Првата афроамериканка пишува историја со својата улога во „007“

Слободен Печат
Британската актерка Лашана Линч (32) почна сигурно да чекори во филмската индустрија. Нејзината најнова улога, која воедно ќе биде дефинирачка за нејзината кариера е голем...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе се продава пиштолот на Шон Конери од првиот филм за Џејмс Бонд: Се претпоставува цената да достигне 200.000 долари!

Слободен печат
Пиштолот Волтер ПП (Walther PP), кого Шон Конери го користеше во првиот филм за Џејмс Бонд следниот месец ќе биде понуден на аукција во Лос...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џејмс Бонд се пензионира! Новиот агент 007 ќе биде Афроамериканката Лашана Линч

Слободен печат
Глумицата Лашана Линч потврди дека нејзиниот лик Номи ќе биде агентот што ќе ја наследи титулата 007. Со тоа таа ќе стане првата жена која...
Спорт Фудбал

Фудбалската приказна за Шон Конери: Го одби Манчестер јунајтед и славниот Безби за да стане омилениот Џејмс Бонд

Слободен печат
Денеска на 90. годинша возраст почина Шон Конери, неверојатниот актер, освојувач на Оскар и легендарниот Џејмс Бонд. Славниот шкотски актер е познат како најомилениот агент...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

За многумина тој е единствениот Џејмс Бонд: Почина легендарниот Шон Конери

Слободен печат
Роден е во 1930 година како Томас Шон Конери, прво го одбрал името Шејн за свое сценско име, а подоцна „го вратил“ во Шон. Кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На снимањето на последниот „Џејмс Бонд“, за „Кока-кола“ се потрошени неверојатни 65.000 евра

Слободен Печат
Познатите личности знаат да имаат многу необични побарувања, но на славниот британски актер не му требаше оваа огромна количина од најпопуларниот газиран пијалак во светот...