20 C
Скопје

Tag : цивилизација

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО: Животот во „последниот слободен град“ во Америка

Слободен печат
Филмот „Земјата на номадите“ дава поглед кон животот на модерните номади, а нивното кралство на слободата е Слаб сити, „последниот слободен град во Америка“. Слаб...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Дали коронавирусот ќе предизвика крај на цивилизацијата што ја знаеме?

Слободен печат
„Светот веќе никогаш нема да биде ист“, е реченица која се почесто се повторува откако коронавирусот ја потресе глобалната економија. На многу луѓе ова е...