• чаршија

Драма во Стара скопска чаршија: Несогласувањата ги решавале со пукотници

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ч.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“. На 23.06.2021 околу 21:30 часот, пред угостителски објект во Стара чаршија во Скопје, по претходно вербална расправија помеѓу М.Е.Е.(30) од Турција, пријавениот, oд една страна, и оштетениот Т.Б.(29) од Турција, К.С. (22) и …

Драма во Стара скопска чаршија: Несогласувањата ги решавале со пукотници Read More »