6 C
Скопје

Tag : чамец

Вести Регион

Во близина на Лефкада: Пронајден чамец со 30 мигранти, уапсени четири лица со украинско потекло

Слободен печат
Крајбрежната служба на грчкиот остров Лефкада, во близина на копното, открила чамец со околу 30 мигранти, меѓу кои и шест деца, објавија грчките медиуми. Притоа...
Вести Регион

Се преврте чамец со мигранти во близина на Лезбос, загина едно дете

МИА Агенција
Во акција за спасување на бегалци и мигранти на грчката крајбрежна служба во близина на Лезбос, од морето било извлечено мртво дете, откако се превртил...
Вести Регион Слајдер

Во Егејско море се удавиле најмалку 11 мигранти, меѓу нив осум се деца

Слободен печат
Најмалку 11 лица, меѓу кои осум се деца, се удавиле во близина на турскиот брег откако им потонал чамецот. Жртвите се мигранти, јави агенцијата Анадолија....
Вести Регион

Се преврте чамец со мигранти во Турција, најмалку седум загинати

Слободен печат
Најмалку седум лица загинаа денеска откако мал брод со мигранти од Пакистан, Бангладеш и Авганистан се преврте и потона во езерото Ван, во источна Турција....
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Страшно искуство! Тргнаа да пловат со кајак и наеднаш ги обиколија 30 китови-убијци! (ВИДЕО)

Слободен печат
Госпоѓата Мишел Фејс одлучила со своејот кајак да го посети островот Сан Хуан, кој припаѓа на сојузната држава Вашингтон. За кратко време откако тргнале да...
Вести Свет

Потона чамец со мигранти близу Тунис

Слободен печат
Најмалку две лица се удавија, деветмина се спасени, а 14 се сметаат за исчезнати кога близу брегот на Тунис потона чамец кој превезувал мигранти, соопшти...
Вести Свет

Најмалку 11 верници загинаа при превртување на чамец во Индија

Слободен печат
Најмалку 11 хиндуистички верници се удавија кога нивниот брод се преврте утрово за време на верска прослава на езеро во централна Индија, соопшти полицијата. Полицискиот...
Вести Свет

ПОТОНА ЧАМЕЦ НА РАЈНА: Се удави цело семејство

Слободен печат
Три лица загинаа, а едно дете се води како исчезнато по потонувањето на чамец во реката Рајна меѓу Германија и Франција, соопшти денеска полицијата. Во...