• чаби алонсо

Леверкузен живна со Чаби Алонсо: Фудбалска лекција за Шалке на „Бај Арена“

Баер Леверкузен има очаен старт на германската Бундес лига, па така деветото коло го дочека како претпоследен тим на табелата. После лошите резултати на клупата дојде Чаби Алонсо. Легендарниот играч од средниот ред денес ја започна тренерската кариера и ако денот по утрото се познава овој тим го чекаат подобри денови со него на клупата. …

Леверкузен живна со Чаби Алонсо: Фудбалска лекција за Шалке на „Бај Арена“ Read More »