Tag : будење

Спорт Фудбал

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Слободен печат
Младиот фудбалер на холандскиот тим во јули 2017 година за време на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, а во исто време претрпе и...
Магазин Семејство

Ве излудува што секоја вечер се будите во исто време? Еве зошто тоа се случува и како да го избегнете

Слободен печат
Според истражувањето направено од „Филипс Хелткеар“, 67 отсто од возрасните луѓе тврдат дека се будат барем еднаш во текот на ноќта. -Сите се будат кратко...
Магазин

Се будите одморени или уморни? Различните видови аларм можат да влијаат на будењето

Слободен печат
Музиката на аларм може да влијае на тоа колку лесно се будите. Поострите тонови може да влијаат да се чувствувате поуморно кога ќе се разбудите,...
Забава Магазин

Симптоми кои откриваат каква несоница ве мачи

Слободен печат
Ако често сте изморени или истоштени во текот на денот, не се чувствувате свежо кога ќе се разбудите, тоа значи дека имате нарушено спиење. Но,...