Tag : брчки

Магазин Магазин слајдер Сцена

Со оваа маска за лице ќе изгледате 10 години помлади, а потребни се само две состојки!

Васко Спасоски
Замислете да не морате да трошите пари на скапи третмани и кремови, а лицето да ви изгледа младолико, затегнато и сјајно. Добрата вест е што...
Жена Магазин Магазин слајдер

Список на намирници што го поттикнуваат произвотството на колаген: Благодарение на оваа исхрана, на лицето нема да имате ни една брчка!

Слободен печат
Количината на колаген во кожата е одговорна за младешкиот изглед, а тој со тек на годините исчезнува. По 40-тата година драстично почнува да опаѓа, а...
Магазин

Како да ги снема брчките на челото?

Слободен печат
Брчките на челото и помеѓу веѓите се појавуваат со текот на годините, но на нивната видливост влијаат и многу други фактори кои можеме ефикасно да...
Забава Магазин

Брчки поради мобилниот телефон – вистина или заблуда?

Слободен печат
Поради тоа што мобилниот телефон, кој веќе долго време е составен дел на нашиот живот, не е најдоброто нешто за нашето здравје и психа, она...
Здравје Магазин

Карбокситерапија – современ метод на подмладување, што е и кој може да ја примени?

Слободен печат
Карбокситерапијата е медицинска процедура при која во кожата или во поткожното ткиво се вбризгува медицински гас-јаглерод диоксид. И покрај тоа што е многу древна техника,...
Жена Магазин

Маска против брчки од само две состојки

Слободен печат
Ви ја откриваме најприродната маса за лице од моркови и мед, која за многу краток период ја опоравува кожата, ја враќа еластичноста и ги ублажува...
Еспресо Убавина

Ја носат и Анџелина Џоли и Џенифер Лопез: Фризура која ја затегнува кожата на лицето и за миг подмладува (ФОТО)

Слободен печат
Ботоксот често знае да биде болен и скап метод за ублажување на брчките и опуштената кожа на лицето, но за среќа, на социјалните мрежи се...
Еспресо Убавина

Зра­че­те со здравје: Под­мла­де­те ја ва­ша­та ко­жа за мно­гу крат­ко време

Слободен печат
Ко­жа­та е нај­го­ле­ми­от ор­ган на чо­веч­ко­то те­ло и прет­ста­ву­ва око­лу 20 от­сто од не­го­ва­та те­жина. Таа го об­ли­ку­ва те­ло­то и му да­ва над­во­реш­на фор­ма и...
Еспресо Убавина

Што се случува со вашата кожа кога спиете со шминка

Теодора Циклевска
Независно од тоа која сума на пари ја трошите за квалитетни креми, серуми, лосиони, тоници за лице и сите возможни и невозможни препарати за лице,...
Еспресо Убавина

СÈ ПОЗАСТАПЕН: Знаете ли што е превентивен ботокс?

Слободен печат
Најчесто превентивниот ботокс се вбризгува меѓу веѓите и над усните, како и во пределот на брадата....