• боро смилковски

Смилковски: По двете воведни победи, не чувствуваме притисок за резултат

Четири натпревари од овој трет круг од натпреварите во Првата македонска лига се на распоредот на саботната програма. Останатите два ќе се играат во понеделник, секако, поради обврските кои во текот на оваа недела ги имаа нашите два претставници во АБА2 лигата, екипите на МЗТ Скопје Аеродром и Пелистер. Дуелот помеѓу двете екипи Куманово 2009 …

Смилковски: По двете воведни победи, не чувствуваме притисок за резултат Read More »