Tag : бетон

Хроника

Тројца повредени откако „југо“ удри во бетонска ограда

Ноќеска во полиција е пријавено дека во Скопје, на улицата „5“ во населбата Ѓорче Петров, возило „југо“ управувано од К.Г.(19) од Скопје, удрило во бетонска...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

„На Бетон пушти му да плати“ – Пет аудио снимки меѓу Јанакиески и Јанушев за „нашите“ од Италија и Швајцарија

Слободен печат
Покрај нормалниот тек на изборната кампања, продолжува и објавувањето на „бомби“ на интернет. На Јутуб каналот „Обнова на режимот“ повторно се објавија  разговори меѓу носителот...
Вести Економија

Собранието на доверители на штипски „Бетон” го смени стечајниот управник

МИА
Собранието на доверители на градежната компанија „Бетон”- Штип денеска донесоа одлука за нов стечаен управник да биде назначен Живко Калков од Скопје, наместо досегашниот Драги...
Вести Македонија Слајдер

МЗ ги отфрла обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека носител на банкарската гаранција за изградба на новата болница во Штип е „Бетон”

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) целосно ги отфрла шпекулациите и обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека носител на банкарската гаранција за изградба на новата Клиничка болница – Штип...
Вести Свет

Русите направија бетон кој е флескибилен на удар и не пука

Слободен печат
Руските научници од Универзитетот во Владивосток развија нов облик на бетон кој е пофлексибилен од обичниот и многу појак од оној кој во моментов се...
Вести Свет

УЖАСНА СМРТ НА МИЛИОНЕРКА ОД ТАЈЛАНД: Пронајдена мртва во ладилник со слој бетон врз нејзиното тело

Слободен печат
Милионерката Ване Јирачароенијнг (58) од Тајланд е пронајдена мртва во својот стан, а нејзиното тело било забетонирано во нејзиниот ладнилник. Таа последен пат беше видена...
Хроника

Маж кај Сајмиште удри жена (ВИДЕО)

Горан Наумовски
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж, наводно таксист кој на булеварот кај Сајмиште турна жена на бетонот. По ова,...
Вести Економија

Акциите на Бетон АД Штип исклучени од котизација

Слободен печат
Одборот на директори на Македонската берза на седницата одржана на 11.07.2019 година донесе одлука за исклучување од котација на акциите издадени од Бетон АД Штип,...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Богдановиќ ги „ослободува“ дрвјата во Центар (ФОТО)

Алек Стојковски
По вчерашната акција на граѓани активисти, која имаше за цел да ја разбуди свеста кај надлежните за заробените дрвја под бетонот, што и воедно постепено...
Вести Скопје

Граѓанска акција за ослободување на забетонираните дрвја (ФОТО)

Слободен печат
Граѓаните денеска со симболична акција во Градски парк ги доцртаа корените на забетонираните дрва и им поставија синџири со пораки за слобода.   Тие бараат...
MacedonianAlbanian