13 C
Скопје

Tag : Беласица

Спорт Фудбал

Новиот „Елиф Елмас“ на радарот на Бешикташ и Динамо Загреб

Слободен печат
Младиот 16-годишен фудбалер Бесар Гуџуфи на Беласица од Струмица го привлече вниманието со своите одлични игри во македонскиот шампионат… За услугите на левото крило кое...
Спорт Фудбал

Официјално: Рускиот тренер Чернишов ќе ја води Беласица

Слободен печат
Како што информираат од клубот, рускиот стратег Андреј Чернишов е нов шеф на стручниот штаб на Беласица. После кратката авантура на Ѓоре Јовановски на клупата,...
Вести Македонија Слајдер

ФОТО I Со мотори на Беласица: Ден за дружење со децата за Заев и Филипче

Слободен печат
Денеска е денот за дружење со децата. Бесценети мигови со нив, на убавата Беласица, напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Пелистер и го нанесе првиот пораз на Шкендија, Вардар со победа ја заврши годината

Со денешните натпревари од 18. коло заврши есенскиот дел од сезоната во Првата фудбалска лига, а во која најдобар тим е Шкендија. Тетовчани кои во...
Спорт Фудбал

Шкендија сега на „плус четири“, Шкупи ремизираше со Вардар

Слободен печат
Се одиграа натпреварите од 16 коло во Првата македонска лига, Шкендија со денешното реми на Шкупи сега има „плус четири“ предност на врвот. Тетовските „црвено-црни“...
Спорт Фудбал

Куп: Шкендија за полуфинале против Силекс, „пандевци“ со Шкупи!

Слободен печат
Денеска беа извлечени двојките за четвртфиналето од Купот на Македонија, пред нас се четири интересни и неизвесни дуели за пласман во наредната фаза од натпреварувањето....
Спорт Фудбал

Шкендија победнички пред европскиот меч со Ботошани!

Слободен печат
Денеска се одиграа два натпревари од петтото коло во Првата македонска лига, Шкендија беше убедлива кај Беласица (0:3), а Силекс загуби на гостувањето од Струга...
Спорт Фудбал

Прва радост за „пандевци“, Македонија ЃП славеше над Беласица!

Слободен печат
Денеска во четвртото коло од Првата македонска лига се одиграа три натпревари, во скопското дерби Работнички ремизираше со Вардар (1:1). Головите беа реализирани во текот...
Спорт Фудбал

„Романтично“ во Скопје, Ѓурѓевиќ двапати стрелаше против Беласица!

Слободен печат
Денеска се одигра и вториот натпревар од второто коло во Првата македонска фудбалска лига, Работнички со 2:0 славеше над Беласица. На Националната Арена „Тодор Проески“...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат
Денеска се комплетираше првото коло од новата сезона во најдобрата македонска фудбалска лига, најефикасен беше составот на Силекс кој со 0:6 ја декласираше Беласица. Интересно...