• барбара шет

Барбара Шет „го издаде“ Новак: Ѓоковиќ одамна е вакциниран

Поранешната австриска тенисерка Барбара Шет, верува дека Новак Ѓоковиќ одамна е вакциниран и би требало да настапи на Австралија Опен кој ќе се игра во јануари идната година. Шет ова го изјави за „Клајне Цајтунг“, напоменувајќи дека првиот тенисер на АТП ранг листата одамна примил вакцина против коронавирус, бидејќи без неа не би можел да …

Барбара Шет „го издаде“ Новак: Ѓоковиќ одамна е вакциниран Read More »