Што сакаш на унапредиш во играта? СЕ!

Новак Ѓоковиќ без многу мака за само 83. минути игра го победи Ричардас Беранкис од Литванија во второто коло на Ролан Гарос.

По завршувањето на дуелот, првиот носител беше гостин во емисијата кај поранешната тенисерка Барабара Шет.

– Ова беше брз меч кој добро го започнав. Првите два сета беа завршени за помалку од еден час, а потоа Беранкис побара медицински тајм аут. Очигледно е дека не се чувстуваше добро, а тоа се виде и по неговите движења. Сепак, јас си ја одработив својата задача и се пласирав во третото коло – изјави Ѓоковиќ.

Поранешната тенисерка потоа му постави интересно прашање на српскиот тенисер, „што сакаш да унапредиш од својата игра?“ по што доби интересен одговор.

Прочитајте и...  Најлош старт на Арсенал од 1981 година, Мурињо ќе му „пресуди“ на Артета!?

Сакам да унапредам се, сакам да го задржам интензитетот и тоа на почетокот од мечот. Важно ми е од првиот поен да се покаже фокусот, да има висок интензитет – одговори Ѓоковиќ.

Поврзани вести

Батум го напушти Шарлот, следна цел освојување на НБА титулата!?

Слободен печат

Докторот на Марадона: Горд сум на сè што направив, немам што да кријам!

Слободен печат

Најлош старт на Арсенал од 1981 година, Мурињо ќе му „пресуди“ на Артета!?

Слободен печат

Ѓоковиќ се приближува до рекордот на Федерер!

Слободен печат

ВИДЕО: Неверојатно, Меси постигна скоро ист гол како Марадона!

Слободен печат

ВИДЕО | Наташа Андонова: Во женскиот фудбал треба да се вложува многу, со новиот претседател работите тргнаа на подобро

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian