• барак обама

ВИДЕО: Гаф на Обама, ја помеша Шкотска со Ирска

Се чини дека поранешниот претседател Барак Обама ја помеша Шкотска со Ирска, а потоа го цитираше англискиот драматург за време на неговиот говор на COP26, пишува Бизнис Инсајдер. „Додека сме овде, на Смарагдниот Остров, дозволете ми да го цитирам Бард, Вилијам Шекспир“, рече Обама на конференцијата предводена од ОН во Глазгов, Шкотска, во понеделникот. Wonderful. …

ВИДЕО: Гаф на Обама, ја помеша Шкотска со Ирска Read More »