11 C
Скопје

Tag : банани

Вести Свет

Повеќе од две тони кокаин пронајдени меѓу банани во Ротердам

Слободен печат
Холандската полиција во пристаништето Ротердам заплени повеќе од два тони кокаин чија вредност е проценета на повеќе од 151 милиони евра, соопштија локалните власти. Според...
Магазин Храна

Израдувајте го семејството во изолација: Посен ролат со банани готов за 5 минути (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на Големиот пост, израдувајте ги сите со овој вкусен десерт чија подготовка ќе ви одземе многу малку време, а неговиот вкус е несекојдневен....
Вести Македонија Слајдер

Пожарот кај Бањани со канадери ставен под контрола

МИА Агенција
Со шест налети на авионите на Дирекцијата за заштита и спасување и исфлени 15 илјади литри вода, пожарот кај село Бањани е ставен под контрола....
Вести Економија Слајдер

Бананите од пратката со кокаин распоредени по старечките домови и училишта

Слободен печат
Конфискацијата е кривично-правна мерка која се изрекува како дополнителна, освен основната затворска казна. Во секој случај кога сега зборуваме за конфискација, тоа веќе доби политички...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заплената на пет тони кокаин во Венецуела се поврзува со кокаинот лоциран во Македонија

Слободен печат
Заплена на повеќе од пет тони кокаин во водите на Аруба, кога се уапсени поморци од Црна Гора, се довеува во врска со заплената на...
Вести Свет

КРИЕЛЕ КОКАИН ВО БАНАНИ: Португалската полиција запленила 825 килограми дрога

Слободен печат
Португалската полиција открила и одземала 825 килограми кокаин, сокриени во пратка со банани од Јужна Америка. Кокаинот, чија улична вредност е проценета на 30 милиони...
Еспресо Храна

Генијален трик со кој бананите ќе останат свежи и до недела дена! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Смеѓите точки на бананите се знак дека дозреваат, дека се полни со шеќер и корисни состојќи, но кога темните точки ќе преовладаат тоа е знак...
Еспресо Храна

Си­те здрав­стве­ни пред­нос­ти на ба­на­ни­те: На­ут­ро за здрав об­рок, а на­ве­чер за до­бар сон

Слободен печат
Ба­на­на­та е сов­рше­на за ужи­на би­деј­ќи е иде­ал­на за но­се­ње на ра­бо­та или во школо, а си­гур­но ќе ве држи си­ти не­кол­ку ча­сови. Спо­ред про­тек­ци­о­нис­ти­те,...
Еспресо Храна

Чоколаден колач со банани за кој не ви е потребна рерна (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Оригинален десерт кој ќе им се допадне дури и на оние кои многу пребираат… Потребни состојки: – 2 големи зрели банани – 100 грама крупно...