17 C
Скопје

Tag : атлетик билбао

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Севиља испадна од трката за титулата во Ла Лига

Слободен печат
Фудбалерите на Севиља изненадувачки загубија на домашен терен од Атлетик Билбао со минимални 0:1 во последниот натпревар од 34. коло во Ла Лига. Поразот значи...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барселона го освои „Копа дел Реј“, Меси прогласен за МВП!

Слободен печат
Денеска во финалето на „Копа дел Реј“ за сезоната 2020/2021 Барселона со убедлив резултат 4:0 триумфираше на теренот во Севиља против Атлетик Билбао. Сите погодоци...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Суарез му донесе нова победа на Атлетико

Слободен печат
Фудбалерите на Атлетико Мадрид го совладаа Атлетик Билбао со 2:1 во одложениот натпревар од 18. коло во Ла Лига. Атлетико до 19. победата и трите...
Спорт Фудбал

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат
Иако по првиот натпревар Леванте имаше активен резултат 1:1 против Атлетик Билбао, на крајот не успеа да обезбеди финале во Кралскиот куп. Вечерва на реванш...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса во финалето на Кралскиот куп го чека Енис Барди!

Слободен печат
Денеска на „Камп Ноу“ се одигра реванш натпреварот од полуфиналето во „Копа дел Реј“ во кој Барселона славеше со 3:0 против Севиља. На првиот меч...
Спорт Фудбал

Леванте и Барди на домашен терен ќе бркаат финале во шпанскиот Куп

Слободен печат
Првиот полуфинален натпревар во шпанскиот кралски Куп помеѓу Атлетик Билбао и Леванте заврши без победник 1:1. Леванте поведе со голот на Мелер во 26. минута,...
Спорт Фудбал

Барди преку Атлетик Билбао ќе брка финале во Кралскиот куп

Слободен печат
Ги дознавме полуфиналните двојки во шпанскиот „Копа дел Реј“, а во оваа фаза Леванте на македонскиот репрезентативец ќе ги одмери силите против Атлетик Билбао. Во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јубилеј на Лео Меси во одмаздата на Барселона!

Слободен печат
Барселона денеска во рамките од 21 коло во „Ла Лига“ славеше на својот „Камп Ноу“ со резултат 2:1 против Атлетик Билбао. Првиот гол на домаќините...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Поради неспортскиот потег Меси суспендиран на два меча!

Слободен печат
Аргентинецот ќе го пропушти дуелот во Кралскиот куп против Корнела, како и лигашкиот натпревар против Елче. Дисциплинската комисија на Фудбалскaта федерација на Шпанија го суспендираше...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Барса остана без трофеј, Меси го доби првиот црвен картон!

Слободен печат
Фудбалерите на Атлетик Билбао го освоија Суперкупот на Шпанија со победата во финалето против Барселона со 3:2 после продолженијата. А мечот одигран во Севиља ќе...