Tag : атика

Вести Регион

Голем шумски пожар во источниот дел на Атика, 47 пожарникари се на терен

Слободен печат
Голем шумски пожар изби во општина Рафина во источниот дел на регионот Атика, во близина на населбите каде што пред точно една година во катастрофалните...
Вести Регион

Делумно ставен под контрола пожарот во западниот дел на Атика

МИА агенција
Делумно под контрола е ставен пожарот на тревна површина што изби по 13 часот по локално време во Мегара, предградие во западниот дел на областа...