• арина сабаленка

Дебакл на фаворитките на Ролан Гарос, само една тенисерка од топ 10 остана да се бори за трофејот

Паула Бадоса и Арина Сабаленка се последните фаворитки што испаднаа на Ролан Гарос ѝ и го отворија патот кон титулата на првата носителка Ига Швјонтек. Бадоса при водство од 3:6,1:2 на Вероника Кудерметова го предаде мечот поради болки во коленото. Кудерметова во осминафиналето ќе игра против подобрата од дуелот меѓу Елена Рибакина и Медисон Киз. …

Дебакл на фаворитките на Ролан Гарос, само една тенисерка од топ 10 остана да се бори за трофејот Read More »